Univerzální zařízení pro číslicové zpracování zvukových signálůUžitný vzor CZ 25079 U1 přihlášený u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR
Číslo přihlášky: 2012 – 26986
Přihlášeno: 09. 11. 2012
Zapsáno: 14. 03. 2013

Předmětem práv průmyslového vlastnictví je systém pro číslicové zpracování zvukových signálů v reálném čase s nízkými pořizovacími náklady a schopností rekonfigurace a dálkového managementu pomocí sítí TCP/IP.

Pasted Graphic 1

Celý systém se skládá z univerzálního modulárního softwaru a z modulární hardwarové platformy. Obě součásti byly vyvíjeny tak, aby software optimálně využíval všechny možnosti navrženého hardware, ale jinak je software možné provozovat nezávisle na libovolném počítači. Rovněž i jednotlivé moduly dodržují průmyslové standardy a je možné je kombinovat s dalšími zařízeními. Zařízení je konstruováno pro montáž do standardní přístrojové skříně.
Pasted Graphic

Systém zahrnuje výpočetní jednotku s nízkou spotřebou energie, která využívá procesor pro všeobecné použití se superskalární architekturou a tzv. embedded operační systém. To zaručuje nízkou spotřebu energie a vysokou spolehlivost jako u systémů se signálovými procesory. Superskalární architektura procesoru zaručuje binární kompatibilitu softwarového vybavení, značné možnosti konfigurace a rozšiřování možností použití systému. Uvedený systém dále zahrnuje:
    Pasted Graphic 2

    Oproti jiným řešením vykazuje realizovaný systém nižší výrobní náklady při srovnatelné kvalitě zpracování analogových zvukových signálů. Systém lze využít při záznamu, zpracování, post-produkci a reprodukci hudby, při ozvučování hudebních a kulturních akcí, při pořizování záznamu z jednání a zasedání, při multimediálních produkcích, ve zvukových instalacích divadel, multifunkčních hal, kongresových sálů, kulturních sálů, hotelů atd.